اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
تهيه طرح جامع بر اساس خروجي طرح‌هاي پژوهشي
ابراهيمي خبرداد:

مدير مركز مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان گفت: سازمان مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان خروجي پروژه‌هاي پژوهشي را به صورت خلاصه شده در اختيار مشاوران طرح جامع قرار مي‌دهد.

سعيد ابراهيمي اظهار كرد: سازمان مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان خروجي پروژه‌هاي پژوهشي را به صورت خلاصه شده در اختيار مشاوران طرح جامع قرار مي‌دهد كه در اين راستا تاكنون همكاري خوبي انجام شده و خروجي متناسبي از نظرسنجي‌ها را در اختيار آنان قرار داده است.

وي خاطرنشان كرد: باتوجه به اينكه حجم اطلاعات بعضي پروژه‌ها بالا و در قالب چند جلد گزارش بوده در نتيجه مطالعه جامع آن براي مشاور سخت و زمان‌بر است به همين دليل كارشناسان سازمان مهم‌ترين اطلاعات مورد نياز مشاوران را جمع‌آوري و در اختيار آنان قرار مي‌دهند.

مدير مركز مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان ادامه داد: حجم بالاي اطلاعات موجب شده تا مشاوران پس از مطالعه گزارش‌ها برداشت‌ اصلي و مورد نياز خود را نداشته باشند، به همين منظور جلساتي با مشاوران طرح جامع براي هماهنگي بيشتر برگزار مي‌شود.

وي افزود: پس از برگزاري اين جلسات، خلاصه‌اي از نتايج پروژه به صورت خلاصه در اختيار مشاور طرح جامع قرار مي‌گيرد.

ابراهيمي عنوان كرد: اخيرا همكاري خوبي در فرآيند نظارت و راهبري پروژه با تيم نظارت طرح جامع انجام شده است اين همكاري‌ها در حوزه گزارشات پژوهشي، نظارت فرآيندي، نظارت محتوايي، بررسي گزارش‌ها، الگوهاي قراردادي، نظارت، شيوه‌نامه نظارت و اركان ساختار پروژه بوده است.

وي با تاكيد بر اينكه موفقيت پروژه‌ها منوط به همكاري و هماهنگي تمامي اركان پروژه‌ها است، تصريح كرد: مجري پروژه، تيم پروژه شامل مشاوران طرح جامع، شهرداري اصفهان به عنوان بهره‌بردار و ناظران طرح از اركان اصلي تهيه طرح جامع هستند.

مدير مركز مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان افزود: ناظران طرح شامل ناظران علمي و دانشگاهي و ناظران اجرايي هستند و همكاري مناسب با آنان در فرآيند تهيه طرح جامع موثر است.

وي خاطرنشان كرد: تفكيك وظايف در فرآيند تهيه طرح جامع موجب شده تا نظارت و راهبري پروژه به خوبي انجام شود.

ابراهيمي با بيان اينكه نظرسنجي‌هاي سه دوره سازمان در اختيار مشاور طرح جامع قرار مي‌گيرد، افزود: مركز مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان در نظر دارد تا نظر سنجي جديدي در سال  98 انجام دهد، نتايج اين نظرسنجي در اختيار مشاوران طرح جامع قرار مي‌گيرد.

مدير مركز مطالعات و پژوهش شهرداري اصفهان تاكيد كرد: در تلاش هستيم خروجي‌ها به گونه‌اي تنظيم شود كه در فرآيند تهيه طرح جامع شهر اصفهان مورد استفاده قرار بگيرد زيرا نظرسنجي‌هايي كه تاكنون انجام شده شامل حجم بالايي از فعاليت‌هاي ميداني، داده و تحليل‌ است.

 
تاریخ:
1398/02/26
تعداد بازدید:
92
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.