اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
اميري:
33 درصد بودجه امسال شهرداري به حفظ فضاي سبز اختصاص يافته است

معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان با بيان اينكه حفظ فضاي سبز شهر اصفهان از اولويت‌هاي خدمات شهري در سال جاري است گفت: 243 ميليارد تومان معادل 33 درصد كل بودجه خدمات شهري براي تملك، احداث و حفظ و نگهداري پارك‌ها و فضاي سبز شهر در نظر گرفته شده است.

 حسين اميري در جلسه برنامه‌ريزي و كنترل پروژه‌هاي معاونت خدمات شهري با بيان اينكه بودجه خدمات شهري در دو بخش عمراني و جاري تعريف مي‌شود اظهار كرد: از 730 ميليارد تومان بودجه اختصاص داده شده، 510 ميليارد تومان براي اجراي پروژه‌هاي عمراني و 220 ميليارد تومان براي هزينه‌هاي جاري اختصاص داده شده است.

وي با بيان اينكه پروژه‌هاي عمراني تعريف شده با جديت دنبال مي‌شود تصريح كرد: در سال‌جاري با اجرايي شدن پروژه‌هاي عمراني خدمات شهري در مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان تحولات چشمگيري را در شهر شاهد خواهيم بود.

معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان با بيان اينكه حفظ فضاي سبز شهر اصفهان از اولويت‌هاي خدمات شهري در سال جاري است تصريح كرد: 243 ميليارد تومان معادل 33 درصد كل بودجه خدمات شهري براي تملك، احداث و حفظ و نگهداري پارك‌ها و فضاي سبز شهر در نظر گرفته شده است همچنين 110 ميليارد تومان براي توسعه، نگهداري و اصلاح شبكه آبياري و 11 ميليارد تومان براي حفظ مادي‌ها و انهار شهر اختصاص داده شده تا سرسبزي و شادابي شهر حفظ شود.

اميري افزود: در بودجه امسال خدمات شهري براي نظافت و بهداشت محيط شهري 156 ميليارد تومان معادل 21 درصد بودجه در نظر گرفته شده تا همچنان اصفهان بتواند از لحاظ نظافت و پاكيزگي در بين شهرها سرآمد باشد.

وي توجه به مديريت بحران را براي مقابله صحيح با خطرات و پيشامدهاي ناگوار ضروري دانست و عنوان كرد: به منظور مديريت صحيح حوادث نامترقبه 88 ميليارد تومان از بودجه به اين مقوله اختصاص يافت تا بتوانيم در مواقع بحران با برنامه‌ريزي صحيح و عملكرد به موقع و متناسب از آسيب‌هاي احتمالي جلوگيري كنيم.

اميري اضافه كرد: اين بودجه شامل احداث پنج ايستگاه جديد آتش نشاني، خريد تجهيزات آتش‌نشاني و راه‌اندازي ايستگاه‌هاي جديد است.

معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان اظهار كرد: براي زيباسازي شهري 49 ميليارد تومان، روشنايي و بهينه سازي تأسيسات 31 ميليارد تومان، كرايه ماشين‌آلات 13 ميليارد تومان و همچنين خريد ماشين آلات عمراني سازمان خدمات موتوري پنج ميليارد تومان در نظر گرفته شده است.

اميري افزود: مابقي بودجه سال 98 خدمات شهري در بخش انرژي، مهار آب‌هاي سطحي، كنترل، نظارت، تعمير و نگهداري معابر و ابنيه شهري و سرويس‌هاي بهداشتي هزينه مي‌شود.

تاریخ:
1398/02/24
تعداد بازدید:
52
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.