صفحه اصلی
اخبار
1396/04/26
بيانيه سركار خانم دكتر ابتكار معاون محترم رئيس جمهوري و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست

   امروزه با پيشرفت هاي صنعتي  و استفاده  بي رويه از منابع  معدود  تجديد پذير  و  غير قابل تجديد، ضرورت استفاده از فناوريها نوين بويژه در حوزه هاي مختلف مديريت شهري به منظور ايجاد آسايش بيشتر و صرفه جويي در هزينه ها و مصرف منابع انرژي در زمينه محيط زيست در ابعاد ملي، منطقه اي و  جهاني  احساس مي گردد. بحران هاي سياسي، اقتصادي و مسائلي نظير محدوديت دوام ذخاير فسيلي، نگراني هاي زيست محيطي، بارانهاي اسيدي، گرمايش جهاني از مباحث جهان شمولي هستند كه تنها راهكارهاي مناسب مديريت آن اهتمام به استفاده از فناوريهاي نوين مي باشد.

    با توجه به اهميت و نقش فناوري هاي نوين در مديريت شهري در تأمين نيازهاي حال وآينده دركشور، اجراي برنامه‏ها و پروژه‏هاي راهبري در تغيير زير بنايي و اصولي در خدمت رساني به شهروندان كه از اهداف جشنواره بين المللي فناوريهاي نوين شهري شهرداري اصفهان مي باشد، اين شهر را به عنوان شهري پيشگام در فناوري هاي نوين در كشور معرفي مي نمايد. استفاده از خوردوهاي هيبريدي و برقي به جاي سوخت هاي فسيلي مصرف كندگان و ساير فعاليت هاي دوستدار محيط زيست در شهرها نه تنها در احياء محيط زيست شهري تاثير به سزايي دارد بلكه در سلامت شهروندان نيز نقش موثري را ايفا مي نمايد.

   اميد است با حضور و بروز فن آفرينان داخلي و خارجي در" نخستين نمايشگاه و جشنواره بين المللي فناوريهاي نوين شهريICS2017" كه توسط مركز فناوريهاي نوين شهرداري اصفهان برگزار مي‏گردد؛ جلب مشاركت و همكاري‌هاي هدفمند و تأثيرگذار دو جانبه في مابين صنايع و تكنولوژي هاي دوست دار طبيعت و مديران شهري در زمينه فناوري هاي زيست محيطي در سطح منطقه‌اي و بين‌المللي محقق گردد.       

 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:
60
آخرین اخبار
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مركز فناوري هاي نوين شهرداري اصفهان مي باشد.