صفحه اصلی
اخبار
1396/07/12
مشاور شهردار اصفهان در امور فناوريهاي نوين:دانش آموزان نخبه و پژوهشگر حمايت مي شوند

مشاور شهردار اصفهان در امور فناوريهاي نوين:دانش آموزان نخبه و پژوهشگر حمايت مي شوند

دكتر محمدرضا نيلفروشان ، مشاور شهردار در امور فناوري هاي نوين گفت:بايد تلاش كنيم كه زمينةبرقراري ارتباط بيشتري بين نخبگان با اين مركز فراهم شود.

وي افزود:دربين دانش آموزان استان اصفهان ظرفيت هاي مناسبي براي توسعه علم و فناوري وجود دارد و نياز است ظرفيت ها و نخبگان اين استان شناسايي شوند.

مشاور شهردار اصفهان در امور فناوريهاي نوين يادآور شدكه درهمين راستا،درنخستين جشنوارة فناوري بين المللي  دانش آموزان داراي ايدة برتر باحمايت اين مركز به جشنواره راه يافتند .

وي افزود: دانش آموزان از مدارس برتر از جمله فرزانگان امين، شهيد اژه‌اي، امام محمد باقر(ع)، سادات، هراتي و شاهد جناب، علمازاده، امام خامنه‌اي و ... از شهرستان‌هاي اصفهان، نجف‌آباد و كاشان در اين جشنواره حضور يافتند.با توجه به اين مهم كه دانش‌آموزان از لحاظ علمي توانمند و مستعد هستند جهت پياده‌سازي و اجراي ايده‌هايشان نيازمند حمايت بوده و چه بسا اين جشنواره فرصت مناسبي براي تحقق اين امر بود. توانمندي‌هاي دانش آموزان در جشنواره با شعار اصفهان پيشگام فناوري‌هاي نوين قوت گرفت. دانش آموزان با 50 ايده در استارتاپ جهاد دانشگاهي كه بر آموزش و تجربه عملي تكيه دارد، به مدت 54 ساعت شركت نمودند.سپس ايده هاي برتر انتخاب شدتاپس از تشكيل تيم با كمك مربيان خبره به كسب و كار تبديل شود. در پايان برنامه تيم‌ها پروژه‌هاي خود را به هيئتي از داوران كه از ميان جامعه سرمايه‌گذار و اساتيد دانشگاهي و كارآفرينان بودند، ارائه نمودند. اين رويداد كارآفريني با همكاري سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي ، سمپاد و مركز فناوريهاي نوين شهرداري اصفهان برگزار گرديد.

مشاور شهردار در امور فناوري هاي نوين با اشاره به توسعة فعاليت نخبگي وبهره مندي از تجهيزات و لوازم فناورانه وبهينه سازي مدارس گفت : طي مكاتبه با مدير كل آموزش و پرورش جهت معرفي مدارس لازم التوجه در سطح نواحي شش گانة آموزش و پرورش در هفتة نكوداشت اصفهان مركز فناوري هاي نوين اقدام به توزيع بسته هاي آموزشي فناورانه از توليدات شركت دانش بنيان در بين مدارس متوسطة اول و دوم در سطح شش ناحية آموزش و پرورش نمود.

مشاور شهردار اصفهان در امور فناوريهاي نوين با اعلام اينكه آيندة كشور در دست نخبگان قرار مي گيرد ، گفت: مركز فناوريهاي نوين شهرداري اصفهان با جذب و حمايت نخبگان تلاش مي نمايد تا زنجيره علم و صنعت را تكميل نموده و موجبات افزايش ارزش افزوده و انتشارفناوري هاي نوين در سطح ملي و منطقه اي را فراهم سازد. اين مركز درصدد است تا با افزايش و بهبود تعاملات و همكاري هاي بين بخشي، جهت ارائه خدمات آموزشي، اطلاعاتي و مشاوره هاي مناسب در زمينه فناوري هاي نوين گام بردارد و توليد محصولات وخدمات مبتني بر فناوري هاي پيشرفته را مطابق با نيازهاي مديريت شهري افزايش دهد.


ارسال کننده:
تعداد بازدید:
148
آخرین اخبار
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مركز فناوري هاي نوين شهرداري اصفهان مي باشد.